איך להתכונן לתקופת שיפוצים בבית

מאת גיא אלון

כאשר אנשים מתכננים לערוך שיפוצים בביתם , הם מוצאים את עצמם מתעסקים לא מעט בשאלה מתי לערוך אותם וכיצד להתכונן אליהם. שאלה זו מעסיקה אותם בצדק אחרי הכל, אין מדובר במצב רגיל, אלא בסיטואציה בה הבית הופך דומה יותר למשהו לא מוכר, ושגרת החיים נשברת לגמרי. לכן יש צורך להתכונן לשיפוצים בהתאם, הן במועד בו עורכים את השיפוצים, והן בדרך בו נוהגים כדי להמשיך את החיים, בלי שאלו ייצאו יותר מדי מהמסלול שלהם.

 

איך קובעים מועד שיפוצים?

 

קביעת מועד השיפוצים, מתבצע בהתאם למספר דברים:

 

ראשית, תקופת לימודים. במידה ויש ילדים בבית, עדיף לערוך שיפוצים בבית לפני תחילת הלימודים. כך הם יוכלו בתקופת הלימודים ללמוד בצורה נוחה ולא תחת רעש ולכלוך.

 

שנית, עבודה. מתי ניתם לקחת חופשה מהעבודה. לעיתים עבודת שיפוצים בבית, דורשת התייחסות אישית של בעלי הבית, מה שכמובן דורש לשהות זמן רב במקום. זמן זה יבוא על חשבון העבודה, לכן יש לבדוק האם ניתן לצאת מהעבודה מוקדם או להגיע אליה מאוחר.

 

שלוש, עלויות. כאשר עורכים שיפוצים , יש לוודא, שניתן לעמוד בו מבחינה כלכלית באותה עת. יש לקחת בחשבון גם, שבהרבה מקרים, התוכנית להוציא סכום כסף מסוים, יכולה להשתנות, ובדרך כלל כשהיא משתנה, זה רק כלפי מעלה, קרי יותר הוצאות.

 

איפה גרים בזמן שיפוצים?

 

אחרי שקבענו את מועד השיפוץ, יש צורך להתכונן אליו בהתאם. ישנם מספר תרחישים, ובהתאם אליהם צריך להתכונן לשיפוץ.

 

תרחיש ראשון, אם מדובר בשיפוץ נרחב, אזי עדיף לעבור לגור בבית מלון, אצל משפחה או אפילו לשכור דירה לזמן מה.

 

תרחיש שני, אם מדובר בשיפוץ קצר ונקודתי, אזי שאפשר פשוט לנסות ולהסתדר על ידי מעבר לחדרים אחרים.

 

מה עושים עם כל החפצים שבבית בזמן שיפוצים?

 

בשני התרחישים, זה של שיפוץ נרחב וזה של שיפוץ נקודתי, אזי שיש צורך להכין את הבית בהתאם. בעת עבודת שיפוצים, אבק רב שוטף את הבית, לכלוך רב מצטבר בו, אנשים זרים מסתובבים בו ואין ספק שהבית איננו נמצא במצב רגיל. גם כאן יש מספר אופציות.

 

אופציה ראשונה לעטוף את כל חפצי הבית בניילונים וקרטונים.

 

אופציה שנייה היא, להעביר לחדר אחד את כל מה שיש בחדרים, בהם מתבצע השיפוץ,

 

אופציה שלישית היא, להעביר את החפצים השונים למחסנים מחוץ לבית. על מנת שהבית יישמר נקי, ויהיה לכם נעים לגור בו, אחרי שיסתיים השיפוץ, מוטב אם תזמינו חברת ניקיון שתעשה עבורכם פוליש בבית, בתום השיפוץ.

המאמר מוגש מטעם אינדקס חברות השיפוצים הגדול בישראל, בתוכו ניתן למצוא אינדקס קבלני שיפוצים, מאמרים נוספים בתחום וחדשות בתחום השיפוצים.

מקור המאמר: articles.co.il

 

דילוג לתוכן